Twoje 1.5% dla przyrody i klimatu

WPISZ W DEKLARACJI PODATKOWEJ NASZ KRS: 0000180402 

 

 

 

 

 

 

Chcemy tworzyć świat, w którym ludzie i przyroda bezpiecznie żyją w harmonii i równowadze. Prąd jest produkowany z czystych, łatwo dostępnych, odnawialnych źródeł energii. Świat, w którym stare lasy są objęte ochroną, na którą zasługują, a rzeki pozostają naturalne i wolne od toksycznych zanieczyszczeń.  

Stwórz z nami ten świat, przekaż  nam swoje 1.5% podatku, abyśmy  mogli działać także w Twoim  imieniu! 

 

Rozliczasz PIT w ostatniej chwili? Zostaw nam do siebie kontakt, a wyślemy Ci maila z przypomnieniem na dwa dni przez końcem rozliczeń podatkowych za rok 2023!

TWOJE 1.5% = NASZE DZIAŁANIE

POZNAJ NASZE KAMPANIE 

DZIAŁAMY DLA POKOJU

Wojna w Ukrainie jest dowodem na to, że paliwa kopalne przyczyniają się nie tylko do kryzysu klimatycznego, ale też cierpienia tysięcy niewinnych ludzi. To uzależnienie od gazu, ropy i węgla finansuje Putina i jego wojska. 

Czas raz na zawsze odejść od paliw kopalnych i zwrócić się w stronę bezpiecznych i zielonych źródeł odnawialnych. Organizowaliśmy marsze, protestowaliśmy przy statkach z rosyjską ropą, pisaliśmy petycje. W wyniku ogromnej pracy, oraz wsparcia osób takich jak Ty, udało się częściowo przykręcić kurek z pieniędzmi płynącymi na Kreml. Wciąż jednak embargo nie jest pozbawione dziur. Nasi rządzący nadal też nie przedstawili planu, jak skutecznie zmniejszyć zależność Polski od paliw kopalnych, tak by nie skończyło się wyłącznie na prostej zmianie “dilera” surowców energetycznych. A przecież rozwiązania są dostępne! Możemy się uniezależnić od importu paliw np. poprzez ocieplanie domów, rozwijanie transportu publicznego, inwestycje w pompy ciepła, wiatraki czy fotowoltaikę.

DZIAŁAMY DLA PRZYRODY

Stare lasy, dzikie zwierzęta i owady zapylające. To dla nich prowadzimy naszą kampanię przyrodniczą. Dzikość, którą znamy z przeszłości zanika w zastraszającym tempie.

Od początku 2022 roku nagłaśniamy temat skandalicznych wycinek w Puszczy Karpackiej, która porasta Bieszczady i Pogórze Przemyskie. To przepiękny zakątek Polski i największa ostoja niedźwiedzia brunatnego w naszym kraju. W tym miejscu, zdaniem polskich naukowców, trzeba powiększyć obszar parków narodowych, po to, by zachować ten przyrodniczy skarb. Karpaty są jednym z najważniejszych obszarów naturalnych w Europie i są domem dla wielu rzadkich gatunków zwierząt i roślin. Dotychczasowe formy ochrony nie powstrzymują niszczycielskich wycinek, dlatego konieczny jest nowy, międzynarodowy program ochrony Karpat, który będzie korzystny dla przyrody i ludzi. Ochrona lasów od lat jest naszym priorytetem. Możesz podpisać naszą petycje w sprawie ochrony Karpat na ratujmykarpaty.pl

DZIAŁAMY DLA KLIMATU

Jeśli chcemy zachować świat, jaki znamy, musimy wprowadzić zmiany. Od lat działamy na rzecz czystych źródeł energii, odchodzenia od spalania paliw kopalnych, powstrzymania wylesiania i promocji rolnictwa przyjaznego środowisku i klimatowi. 

2022 rok był dla nas niezwykle pracowity pod względem działań na rzecz klimatu i czystej energii. Przeprowadziliśmy szereg rozmów z politykami, protestów, śledztw i konsultacji eksperckich. Pracowaliśmy na rzecz zmian systemowych, które otworzą drogę prawdziwej "zielonej" transformacji energetycznej w naszym kraju.

Polska pilnie potrzebuje źródeł energii, które zapewnią niezależność i znacząco niższe ceny energii, zamiast uzależniać nas od importu surowców, np. gazu i węgla.Rząd musi przyspieszyć rozwój wiatraków na morzu i tak skonstruować prawo, żeby opłacało się montować elektrownie słoneczne na dachach naszych domów i bloków. 

Już teraz bywają dni, kiedy to odnawialne źródła energii zapewniają blisko połowę zapotrzebowania na energię elektryczną w Polsce! To w sporej mierze zasługa prosumentów, czyli osób, które w ciągu ostatnich kilku lat zainwestowały w panele słoneczne. Obecnie to obywatele i obywatelki naszego kraju produkują kilkaset razy (!)  więcej energii ze słońca niż największy polski koncern energetyczny - PGE!  To kolejny przykład na to, że działając wspólnie mamy wielką moc (w tym przypadku dosłownie). 

RAZEM MAMY MOC (1200×300 px) (1200×150 px) (2)

 Bądź na bieżąco! Śledź nasze działania w mediach społecznościowych! 

    

A jeśli chcesz wspierać nasze kampanie przez cały rok, możesz dołączyć do grona naszych Darczyńców i Darczynek! To właśnie dzięki nim możemy działać dla dobra nas wszystkich!